Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Горбань І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Горбань І. С. 
Визначення сили осцилятора для екситонного переходу в кристалі TlGaSsub2/sub / І. С. Горбань, О. Б. Охріменко // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 9. - С. 1115-1118. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Білий М. М. 
Екситонні спектри кристалів ZnAssub2/sub / М. М. Білий, І. С. Горбань, І. М. Дмитрук, О. А. Єщенко, З. З. Янчук // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 7. - С. 863-866. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Горбань І. С. 
Квантова електронно-діркова рідина молекулярного типу в кристалах beta-ZnPsub2/sub / І. С. Горбань, М. М. Білий, І. М. Дмитрук, О. А. Єщенко // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1425-1432. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Горбань І. С. 
Інфрачервоні спектри монокристалів піросилікатів калію і літію / І. С. Горбань, А. П. Науменко, Н. П. Харченко, Т. С. Веблая, В. М. Головей, П. П. Пуга // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 6. - С. 689-693. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Горбань І. С. 
Основи квантової та хвильової оптики : Навч. посіб. / І. С. Горбань, О. І. Олійник, І. М. Халімонова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 232 c. - укp.

Висвітлено питання взаємодії світла з речовиною та випромінювання. Розкрито фундаментальні поняття поляризації та дисперсії світла, викладено загальні уявлення про явища, розглянуто процеси, що відбуваються в речовині. Акцентовано увагу на питаннях нелінійної оптики та розсіяння світла. Особливу увагу приділено дослідженням теплового і холодного випромінювання та аналізу сучасних лазерних систем, а також фотохімії та фотоефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.13я73 + В312я73

Шифр НБУВ: ВА617545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горбань І. І. 
Теорія ймовірностей і математична статистика для наукових працівників та інженерів / І. І. Горбань; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. - К., 2003. - 244 c. - Бібліогр.: с. 236-239. - укp.

Розглянуто основні питання теорії ймовірностей і математичної статистики. Висвітлено основи теорії випадкових величин і випадкових функцій, кореляційної теорії, марковських випадкових процесів та течій, вибіркової теорії, оцінки параметрів і законів розподілу випадкових величин, регресійного аналізу, теорії перевірки статистичних гіпотез, оцінки характеристик випадкових функцій, а також питання дисперсійного та кластерного аналізу та робастних статистичних методів.

Рассмотрены основные вопросы теории вероятностей и математической статистики. Освещены основы теории случайных величин и случайных функций, кореляционной теории, марковских случайных процессов и течений, выборочной теории, оценки параметров и законов распределения случайных величин, регрессионного анализа, теории проверки статистических гипотез, оценки характеристик случайных функций, а также вопросы дисперсионного й кластерного анализа и робастных статистических методов.


Індекс рубрикатора НБУВ: В17.021

Шифр НБУВ: СО25260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Булгакова Л.  
Етнографічні музеї Центральної та Східної Європи: проблеми і перспективи розвитку / Л. Булгакова, І. Горбань // Нар. творчість та етнографія. - 2003. - № 4. - С. 31-35. - укp.

Розглянуто діяльність Міжнародної конференції "Етнографічні музеї Східної і Центральної Європи - вибори і шанси на початку ХХІ століття", що відбулася в червні 2001 р. в Будапешті. На конференції було обговорено основні тенденції розвитку етнографічного музейництва, напрямки його діяльності та перспективи подальшої праці, а також визначено чинники, що сприятимуть ефективному функціонуванню етнографічних музеїв у ХХІ ст.

Рассмотрена деятельность Международной конференции "Этнографические музеи Восточной и Центральной Европы - выборы и шансы в начале ХХІ столетия", состоявшейся в июне 2001 г. в Будапеште. На конференции были обсуждены ведущие тенденции развития этнографического музейного дела, основные направления его деятельности и перспективы дальнейшей работы, а также определены основные факторы, которые будут содействовать эффективному функционированию этнографических музеев в ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4)76:Т5 + Т5г(4)г61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ковальчук А. А. 
Болотні екосистеми регіону східних Карпат в межах України : Моногр. / А. А. Ковальчук, Л. М. Фельбаба-Клушина, Н. Є. Ковальчук, І. М. Горбань, Л. І. Горбань. - Ужгород : Ліра, 2006. - 228 c. - Бібліогр.: с. 211-227. - укp.

Розглянуто фауністичні та флористичні особливості болотних угідь (БУ) регіону Українських Карпат, Закарпаття та Прикарпаття. Вперше в Україні проведено дослідження деяких груп найпростіших і мікробезхребетних (інфузорій, корененіжок, рачків-гарпактикоїд). Знайдено декілька нових для України видів, зокрема серед коловерток (Rotifera). Значну увагу приділено вивченню структури та особливостей функціонування екосистем БУ, показано вплив діяльності людини на їх стан. Розглянуто питання охорони досліджуваних територій і створення заповідників. Проаналізовано досвід ренатуралізації меліорованих болотних екосистем.

Рассмотрены фаунистические и флористические особенности болотных угодий (БУ) региона Украинских Карпат, Закарпатья и Прикарпатья. Впервые в Украине проведено изучение некоторых групп простейших и микробесхребетных (инфузорий, корненожек, рачков-гарпактикоид). Найдены несколько новых для Украины видов, в частности среди коловерток (Rotifera). Значительное внимание уделено изучению структуры и особенностей функционирования экосистем БУ, показано влияние деятельности человека на их состояние. Освещены вопросы охраны исследуемых территорий и создания заповедников. Проанализирован опыт ренатурализации мелиорированных болотных экосистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*822.23(4УКР) + Е0*805.9-652.292.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Горбань І. П. 
Фольклор і фольклористика болгар в Україні = Фолклорът и фолклористиката на българите в Украйна : Моногр. / І. П. Горбань; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 2004. - 255 c. - укp.

Висвітлено основні аспекти діяльності українських славістів у сфері вивчення болгарської народнопоетичної творчості. Визначено їх внесок у становлення та розвиток болгарської фольклористики від початку її формування як окремої галузі знань у 1830-х рр. до сучасного періоду. Розкрито причини зародження інтересу до поетичної творчості болгар та основні етапи її дослідження в Україні. Розглянуто діяльність вітчизняних учених щодо вивчення фольклору болгар з метрополії та болгарської діаспори в Україні.

Освещены основные аспекты деятельности украинских славистов в сфере изучения болгарского народнопоэтического творчества. Освещен их вклад в становление и развитие болгарской фольклористики от начала ее формирования как отдельной отрасли знаний в 1830-х гг. до современного периода. Раскрыты причини возникновения интереса к поэтическому творчеству болгар и основные этапы его исследования в Украине. Деятельность отечественных ученых рассмотрена как в изучении фольклора болгар метрополии, так и болгарской диаспоры в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(45УКР=Бол)-6

Шифр НБУВ: ВА672120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбань В. О. 
Теоретичний аналіз процесів вихроутворення та динаміки вихорів у каналах / В. О. Горбань, І. М. Горбань // Приклад. гідромеханіка. - 2003. - 5, № 3. - С. 3-18. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

У межах плоскої задачі ідеальної нестисливої рідини проаналізовано закономірності руху вихорів у каналах різної конфігурації, зокрема, в каналі з різким розширенням і в області розгалуження каналів. Показано, що в ряді випадків у каналах існують точки, в яких вихор певної циркуляції знаходиться в рівновазі до течії, тобто є "стоячим". До характерних властивостей стійких стоячих вихорів належить наявність у них власних частот. Проведені розрахунки показують, що стоячі вихори вибірково реагують на періодичні збурення. Спостережено резонанс у разі наближення частоти збурень до власної частоти стоячого вихора. Побудовано комбінований лагранжево-ейлеровий числовий алгоритм для моделювання вихрових течій в'язкої рідини в каналах. Він використовує вихровий метод, щоб описати конвективний перенос завихреності, та кінцево-різницеву схему на адаптивних сітках для рівняння дифузії. Проведено розрахунки еволюції в'язкого вихора у каналі з плоскими стінками, а також вихрової структури течії за уступом у каналі і в області розгалуження каналів за помірних чисел Рейнольдса. Показано принципову можливість використання інтерцепторів для оптимізації структури течії в зоні розгалуження каналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Закала О. С. 
Морфометричний аналіз очеретянок в осінній міграційний період на Волинському Поліссі / О. С. Закала, І. М. Горбань, І. В. Шидловський // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2004. - 19. - С. 65-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*801.56(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Горбань І. М. 
Антропогенна трансформація орнітокомплексів у басейні верхнього Дністра / І. М. Горбань, А. А. Бокотей // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2005. - Вип. 21. - С. 129-138. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Отмечено, что основными трансформационными факторами окружающей среды, отрицательно влияющими на состав и распространение орнитофауны, являются: осушительная мелиорация, строительные работы, широкомасштабные и неконтролированные рубки леса, а также торфоразработки в долине Днестра. Влияние мелиорации привело к резкому спаду численности водоплавающих и околоводных птиц и заселению ранее переувлажненных биотопов полевыми видами. Неконтролированная рубка лесов в Карпатах поставила под угрозу существования курообразных и крупных хищных птиц. Торфоразработки привели к опустошению больших площадей прежних болот и частому возгоранию этих территорий. Процессы урбанизации приводят к вытеснению из характерных биотопов лесных и околоводных птиц, однако с другой стороны благоприятствуют увеличению численности синантропных видов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горбань В. О. 
Вихрова структура потоку при обтіканні квадратної призми: числова модель / В. О. Горбань, І. М. Горбань // Приклад. гідромеханіка. - 2005. - 7, № 2. - С. 8-26. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Побудовано числову модель ламінарної течії в'язкої нестисливої рідини навколо квадратної призми при помірних числах Рейнольдса. Інтегрування рівнянь Нав'є-Стокса в змінних "завихреність-швидкість" виконується за допомогою алгоритму, в якому конвективний перенос завихреності моделюється рухом Лагранжових вихрових елементів, а дифузія завихреності розраховується на багатошаровій адаптивній сітці. З метою зменшення гідродинамічних навантажень на тіло запропоновано пасивні схеми управління, які грунтуються на використанні тонких пластин, що встановлюються або на лобовій грані призми, або в її сліді. В першому випадку за допомогою двох симетричних пластин досягається зменшення інтенсивності вихорів, що утворюються на передніх ребрах призми, в другому - довга пластина, з'єднана із задньою стінкою призми, використовується для симетризації сліду. Зменшення генерації завихреності біля поверхні тіла призводить до помітного звуження сліду, а також до зниження гідродинамічних навантажень. Показано, що при оптимальному виборі параметрів управляючої системи можна досягти значного зменшення опору тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.221.056в641.8

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горбань В. О. 
Вивчення взаємодії квадратних циліндрів, розташованих тандемом / В. О. Горбань, І. М. Горбань // Приклад. гідромеханіка. - 2008. - 10, № 2. - С. 36-47. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Узагальнений вихровий метод, в якому рівняння Нав'є - Стокса розв'язуються в змінних "швидкість - завихреність", розвинено для моделювання течії в багатозв'язній області. На цій підставі виконано розрахунок ламінарної течії навколо тандему двох квадратних циліндрів. Одержано, що розвиток сліду та гідродинамічні характеристики тіл визначаються структурою потоку, який формується в області між переднім і заднім циліндрами. Залежно від довжини цієї області тут є можливими 3 режими течії: симетричний, з утворенням стійкої пари вихорів; несиметричний, який характеризується почерговим відривом вихорів від першого тіла; біфуркаційний, коли є можливим різкий перехід від одного режиму течії до іншого. Досліджено вплив зовнішніх збурень на розвиток течії в різних режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горбань І.  
Фольклор болгарської діаспори у дослідженнях українських учених другої половини ХХ ст. / І. Горбань // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 32-38. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто внесок українських учених другої половини ХХ ст. у дослідження фольклору болгарської діаспори. Проаналізовано монографічні дослідження, статті, матеріали міжнародних конгресів, конференцій та круглих столів, які висвітлюють різноманітні аспекти наукової розробки проблем, пов'язаних із вивченням народнопоетичної творчості болгарської діаспори України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР=416.2)г

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Воскобійник А. В. 
Особливості вихрового руху у спряженій течії між групою паль трирядної мостової опори / А. В. Воскобійник, В. А. Воскобійник, О. А. Воскобойник, В. О. Горбань, І. М. Горбань // Приклад. гідромеханіка. - 2009. - 11, № 2. - С. 16-29. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123.623.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Горбань І. П. 
Дослідження фольклору і фольклористики болгар в українській науці : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.07 / І. П. Горбань; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Розкрито зміст наукових розробок щодо болгарської фольклористики, зокрема, героїчного та історичного епосу, обрядової творчості та народної прози. Проаналізовано наслідки їх діяльності у галузі болгарської музичної фольклористики та народної словесності болгарської діаспори в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4Укр) + Ш3(45Бл)г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бокотей А. А. 
Гніздова орнітофауна басейну Верхнього Дністра : монографія / А. А. Бокотей, Н. В. Дзюбенко, І. М. Горбань, І. В. Кучинська, А-Т. В. Башта, В. О. Пограничний, В. В. Бучко, М. А. Сеник; НАН України, Держ. природозн. музей, Західноукр. орнітол. т-во. - Л., 2010. - 400 c. - Бібліогр.: 359 назв. - укp.

Наведено результати досліджень поширення, чисельності та щільності населення гніздових птахів (ГП) основних біотопів у басейні Верхнього Дністра (ВД) наприкінці ХХ - початку ХХІ ст. Подано карти поширення та щільності ГП у досліджуваному регіоні. Проаналізовано зміни чисельності та поширення птахів за 50 років. Визначено основні напрями охорони орнітофауністичного різноманіття у басейні ВД.

Приведены результаты исследований распространения, численности и плотности населения гнездовых птиц (ГП) основных биотопов в бассейне Верхнего Днестра (ВД) конца ХХ - начала ХХІ ст. Представлены карты распространения и плотности ГП в исследуемом регионе. Проанализированы изменения плотности и распространения птиц за 50 лет. Определены основные направления охраны орнитофаунистического разнообразия в бассейне ВД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*85 + Е60*852.119

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Горбань І. М. 
Аналіз збурень магнітного поля, викликаних рухом тіла в електропровідній рідині / І. М. Горбань // Приклад. гідромеханіка. - 2010. - 12, № 2. - С. 31-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено числовий алгоритм для моделювання вторинних магнітних полів, які генеруються рухами електропровідної рідини в магнітному полі Землі. На його основі одержано оцінки інтенсивностей та лінійних розмірів магнітних полів, індукованих на поверхні океану та у повітрі над ним потенційним гідродинамічним полем, викликаним рухом тіла в морській воді. Розрахунки виявили залежність горизонтальних компонент збуреного магнітного поля від напрямку руху тіла відносно північного магнітного напрямку. Одержано також, що інтенсивність магнітних збурень згасає по експоненті з віддаленням тіла від вільної поверхні і є пропорційною до швидкості його руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.224

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Горбань В. О. 
Аналіз обтікання системи двох розташованих поруч квадратних циліндрів / В. О. Горбань, І. М. Горбань // Приклад. гідромеханіка. - 2010. - 12, № 1. - С. 28-39. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Узагальнений вихровий метод, в якому рівняння Нав'є-Стокса розв'язуються в змінних швидкість-завихреність, розвинуто для моделювання течії в багатозв'язній області. На цій основі виконано розрахунок ламінарної течії навколо двох квадратних циліндрів, розташованих паралельно один до одного і перпендикулярно до набігаючого потоку. Проаналізовано вплив ширини зазору між циліндрами на розвиток сліду за системою і гідродинамічні характеристики тіл. На підставі аналізу одержаних результатів запропоновано схему управління течією навколо квадратної призми за допомогою щілини. Одержано оптимальні характеристики управляючої схеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.221 + В253.320.563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського